testTorrent İçin En İyi VPN Uygulamaları


  • 235 Okunma
  • 0 Yorum
Oy Kullan


Torrent İndirme İçin Hangi VPN Daha İyi

Torrent kullanmak için doğru VPN uygulamasını seçmek çok önemlidir. Torrentler, film ya da oyun gibi büyük dosyaları yüksek hızda indirmek için kullanılmaktadır. Ülkemizde Torrent uygulamasını kullanmak bazı yasal sorunlara yol açabileceği için birçok insan, Torrent uygulamalarını çeşitli VPN uygulamaları ile kullanmayı tercih etmektedir. İşte tam bu noktada doğru VPN seçimi devreye giriyor. Torrent için bir VPN uygulaması seçerken o VPN uygulamasının ne kadar gizlilik ve güvenlik sağladığına dikkat edilmelidir. Sektörde güvenlik ve gizlilik ile anılan çok iyi VPN uygulamaları vardır. İşte Torrentler için en iyi VPN uygulamaları:

-----------------------------------------------------------

Express VPN

Express VPN, Torrent gibi dosya aktarımına yarayan uygulamalar için harika bir seçenektir. Bu VPN uygulaması, piyasadaki diğer VPN uygulamalarından çok daha hızlıdır ve kullanıcıların gizliliğine büyük önem verir. Sahip olduğu 3.000’den fazla sunucu ile birlikte sınırsız bant genişliği de sunan Express VPN ile Torrentler üzerinden dosya indirirken artık uzun uzun beklemenize gerek kalmayacak. Express VPN ile indirmek istediğiniz dosyanın boyutu ne kadar büyük olursa olsun, hızınızdan taviz vermeyerek hızlı bir şekilde dosyayı indirmeniz mümkün.

 
Express VPN, 160’dan fazla sunucu konumuna sahip olduğu için indirme esnasında herhangi bir yavaşlama ya da kesilmeye rastlamazsınız. Express VPN uygulaması, kullanıcılarına kusursuz bir güvenlik hizmeti sunmaktadır. Yani Torrent kullanarak dosya indirmeyi seviyor fakat bunu içiniz rahat olmadan yapıyorsanız, Express VPN kullanarak tüm endişelerinizi geride bırakabilirsiniz. Torrent kullanırken güvenliğe ve gizliliğe dikkat etmek çok önemli olduğu için Express VPN kullanarak indirmeleri yapmanızda fayda var.

--------------------------------------------------------------

Nord VPN

Nord VPN, birçok kullanıcı tarafından piyasanın en iyisi olarak görülmektedir. Özellikle gizlilik ve güvenlik konusunda çok büyük özelliklere sahip olan Nord VPN ile Torrent indirmeleri yapmak artık çok daha kolay. Kullanıcılarına yüksek hızda internet deneyimi sunan Nord VPN, asla günlük tutmaz ve indirmelerinizin yarıda kalmasına sebep olmaz. Nord VPN, 256 bit şifreleme sistemi kullanarak bu sistemi Kill Switch özelliği ile güçlendirmektedir. Yani Torrent üzerinden indirme yaparken kesinlikle endişe duymanızı gerektirecek hiçbir durum yoktur. Nord VPN uygulamasının size sunduğu yüksek hız ile büyük boyutlu dosyalarınızı bile hızlıca ve güvenli bir şekilde indirebilirsiniz.

 
Nord VPN, yüksek hız ve güvenlik özelliklerinin yanı sıra sınırsız bant genişliği de sunmaktadır. Bu sınırsız bant genişliği sayesinde her türlü dosyayı kesintiye uğramadan indirebilirsiniz. Eğer indirme esnasında bir yavaşlama ile karşılaşılır ise, uygulama ağınızı otomatik olarak başka bir sunucuya aktarıyor ve indirme işlemi kaldığı yerden hızlıca devam ediyor.

-----------------------------------------------------------------

Cyber Ghost VPN

VPN sıralamalarına ve yorumlarına bakılacak olursa, Cyber Ghost VPN uygulaması, Torrent indirme işlemleri için en uygun uygulamalardan birisidir. Bunun sebebi ise Cyber Ghost VPN uygulamasının kullanıcılara sunduğu üst düzey güvenlik ve gizliliktir. Bu VPN uygulamasının merkezi Roma’da yer almaktadır ve yapılan açıklama, sunulan belgelere göre asla günlük tutulmamaktadır. Cyber Ghost VPN servisini bu kadar özel kılan etken ise kesinlikle sağladığı gizlilik.

 
Günümüzde birçok kişi, Torrent içi indirme işlemi yaparken Cyber Ghost VPN uygulamasından destek almaktadır. Bu uygulama sayesinde IP adresiniz tamamen gizlenir ve indirme işleminizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Cyber Ghost VPN uygulaması, güçlü AES 256 bit şifreleme sistemini kullanmaktadır. Bu şifreleme sisteminin üzerine Kill Switch uygulamasını da ekleyen Cyber Ghost VPN, kullanıcılar indirme yaparken onların herhangi bir bağlantı kesilmesi ya da internet yavaşlaması gibi sorunlar ile baş başa kalmasını istememektedir.
 
Bu gibi sebeplerden dolayı Torrentler ile indirme işlemiyaparken kesinlikle Cyber Ghost VPN uygulamasını kullanmanızda büyük fayda var. Özellikle Torrent üzerinden indirme yapmak biraz riskli olduğu için Cyber Ghost ile risk almadan indirme yapabilirsiniz. Son olarak Cyber Ghost VPN, yasal olarak Torrent indirme işlemi yapmayı desteklemektedir. Yani bu VPN uygulaması ile yapacağınız indirme işlemleri yüzünden başınıza bir iş gelme olasılığı biraz düşüktür. Tabii her ne kadar durum böyle bile olsa ülkemizde Torrent gibi uygulamalara pek sıcak bakılmadığı için Torrent üzerinden indirme yaparken bir VPN uygulaması kullanmanızda fayda var.

Torrentler Neden Kullanılır?


İnternet üzerinde dosya indirmenin birçok yolu vardır fakat konu hızlı dosya indirmek olunca çember biraz daralabiliyor. Geleneksel indirmeler dışında Torrent üzerinden indirme yapmak, kullanıcılara birçok avantaj sağlar. Torrentler tek bir sunucuya bağlı kalmadan çalıştığı için farklı sunuculardan küçük veriler alarak indirme hızını arttırabilir ve büyük boyutlu dosyaları normalden çok daha hızlı bir şekilde indirebilirsiniz. Tabii bu indirme hızınızı Torrentler için VPN uygulamaları arasından bir tanesini seçerek çok daha fazla yükseltebilir ve IP adresinizi gizleyerek kendinizi güvene alabilirsiniz.

Torrent ve Normal İndirme Arasındaki Fark Nedir?


Normal ya da geleneksel indirme işlemi ile Torrent indirme işlemi arasında teknik açıdan birçok fark vardır fakat bu farkların en temeli, kullanılan sunucu sayısına bağlanmakta. Torrent indirme işlemi, birden fazla sunucu üzerinden gerçekleşirken normal indirme işlemi, tek bir sunucu üzerinden gerçekleşmektedir.

Standart indirmelerin yavaş yüklenmesinin en büyük sebebi de budur zaten. Standart indirmelerin birçoğu tarayıcıya bağlı olduğu için büyük boyutlu dosyalar, normalden biraz daha fazla bir sürede indirilebilir. İşte bu noktada devreye Torrent giriyor! Torrent sayesinde indirmek istediğiniz dosyanın birden fazla sunucudan geçmesini sağlayarak daha hızlı inmesini mümkün hale getirebilirsiniz. Yani tek bir kaynağa bağlı kalarak indirme işlemi yapmak yerine farklı sunuculardan destek alarak dosyalarınızı çok daha hızlı bir şekilde indirebilir ve zamandan tasarruf edebilirsiniz. Tabii Torrent ile indirme işlemi yaparken VPN kullanmanızda da fayda var.  • Site İçi YorumlarKodu Güncelle